niedziela, 17 marca 2013

Kuchnia Polska XXI wieku Wojciech Modest Amaro


Jest! W końcu mamy Polskiego mistrza, dostał gwiazdkę Michelin... Szłam do pracy, słuchałam ESKI i nagle taka informacja. Przeszły mnie ciarki, uśmiechałam się sama do siebie. Chcielibyśmy odwiedzić jego restauracje, mam nadzieję, że kiedyś spełnimy to marzenie, pojedziemy do Warszawy i będziemy mieli zaszczyt otulić nasze podniebienia niezwykłymi smakami.
W restauracji Atelier Amaro nie ma stałej karty menu, jest menu degustacyjne 3, 5 i 8 daniowe. Każde danie to niezwykłe doznanie smakowe, nie chodzi tu o to by się za przeproszeniem nażreć. Chodzi o to by rozkoszować się, cieszyć tym wspaniałym smakiem.
Przeglądając książkę wyobrażałam sobie jak kelner przynosi mi te wspaniałe dania z pięknych zdjęć. Kuchnia polska- ogórkowa, śledź, pasztet, pierogi, tatar, kurki, a nawet schabowy z kapustą... Powiem szczerze, że dla mnie jest on mistrzem i będę to mówiła w kółko! Zrobił coś z niczego, pokazał wszystkim, że gwiazdka Michelin jest możliwa nawet w Polsce, robi to co kocha i wkłada w to całe serce.


Wystarczy wpisać w google jego imię i nazwisko w grafice wyskakują zdjęcia. Popatrzcie na tego człowieka, ściska swoich pracowników, przyjaciół, prawie płacząc, klęczy na ziemi z telefonem w ręku, jego twarz jest taka szczera, radosna, szczęśliwa. Zwykły człowiek, z niezwykłym talentem.
Książka przede wszystkim inspiruje. Składniki, przepis, zdjęcie, oglądasz, strona po stronie, piękne podanie i świetne połączenie składników... naszych Polskich sezonowych produktów.
Gratuluję mu bardzo i gwiazdki i wydania tak ciekawej książki!


6 komentarzy:

 1. Znam restaurację ,mistrza Amaro i obie Jego książki.
  A do stołu wybrane momenty- bo tak w Atelier Amaro nazwane są dania,przynosi kelner.
  Nie pracuje tam żadna kobieta.
  Koniecznie się wybierz.
  Ja też jestem dumna z pierwszej polskiej gwiazdki M!

  OdpowiedzUsuń
 2. wow.. nie znałam tego Pana, czas to zmienić;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O i ja jestem dumna jak paw:-) i też marzę by zagościć w Jego restauracji:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super :) Bardzo chciałbym ugościć się u tego Pana w restauracji :) Chociaż nie przepadam za jego osobą i zawsze przełączam kanał jak akurat coś gotuje. :P Jednakże bardzo niskie ukłony i szacun :) Super!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. niestety to nie jest recenzja, żadnej własnej myśli nie ma w tym tekście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   nigdzie nie napisałam, że jest to recenzja. Wyraziłam jedynie swoją radość i gratulacje jego osobie. Tyle.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny :)

Przepraszam za weryfikację obrazkową jednak zaatakowali mnie spamerzy i muszę z nimi walczyć!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...