sobota, 2 lutego 2013

Kochamy zwierzęta! - agama błotna


Agama błotna - nasz brudasek

W dziale tym będziemy zbierali informacje o rzeczach które Nas inspirują, które interesują, dzięki temu o żadnej nie zapomnimy, a przy okazji może któregoś z naszych czytających czymś zaszczepimy.

Zacznijmy od Chwaścika, jest to nasza Agama Błotna, malutki gad żyjący w terrarium. Na zdjęciu niżej był z nami dopiero około 1 miesiąca, teraz jest już prawie 2 lata i jest dużo większy!
Naszym zdaniem Agamy błotne mają swoje charaktery, nie są to głupie gady jak można by pomyśleć. Wymienię parę rzeczy które czynią ją mądrą:

1. Uparcie chce wychodzić z terrarium, stoi przy szybce i uporczywie w nią drapie (dobrze, że nie potrafi szczekać),

2. Jak ją wypuścimy, ma swoje ulubione miejsca do których sama sobie idzie. Kładzie się na parapecie, między kwiatkami nad kaloryferem, na ciuchach na fotelu od komputera, na łóżku na oparciu i ... na klawiaturze na laptopie, czasami lubi położyć się na butach w przedpokoju.

3. Uwielbia krewetki, grapefruita, no i oczywiście wszystkiego rodzaju robaczki. Ale jeżeli chodzi o grapefruita to bez problemu odróżni od mandarynek czy pomarańcza za którymi nie przepada hmmm

4. Kocha świecidełka!!! Każda śrubka, rączka od szafki (mamy lekko posrebrzane), łyżeczka i wszystko co odbija i lekko błyszczy bardzo go interesuje i po prostu chce to ugryźć.

5. Jak się zdenerwuje bo np. nie chce wracać do terrarium to potrafi nieźle wycedzić ogonem...1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny :)

Przepraszam za weryfikację obrazkową jednak zaatakowali mnie spamerzy i muszę z nimi walczyć!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...